Kadir Mutaf: “Türkiye’de ilklerden birini yapacağız”

28 Aralık 2018
143
Kadir Mutaf: “Türkiye’De İlklerden Birini Yapacağız”

Trakya Üniversitesi, ETSO ve KTSO'da Eğitim Uygulamaları Protokolü

Trakya Üniversitesi ile Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB), Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) arasında Ortak Eğitim ve Eğitim uygulamaları iş birliği protokolü imzalandı.

Konuyla ilgili 27 Aralık Perşembe günü, Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Saat 13.30 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, Yönetim Kurulu Üyeleri Sevtap Engin ve Selçuk Ataklı katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Mutaf: “Edirne’nin Keşan ve Uzunköprü ilçeleri olarak Türkiye’de ilklerden birini yapacağız. Bunun mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Bu protokolle Trakya Üniversitesi’nin ilimizde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odalarına, esnaf odalarına bilim sanayi ve ticaretin gelişmesine yönelik görevleri etkin bir şekilde yerine getirmesi bakımından çeşitli eğitim ve eğitim uygulamaları yapılacak ve bu bilgi transferinin başta işverenlerimiz ve işverenlerimizin yanında çalışan personellerimize aktarımı konusunda Trakya Üniversitesi ile birlikte oldukça bilimsel ve akademik işlevsel bir eğitim planlaması yapıldı. Bununla ilgili bir protokol imzalandı. Çok önem verdiğimiz bir proje. Bizim belirlediğimiz eğitim konularında, işverenlerimizden aldığımız talepler doğrultusunda Trakya Üniversitesi’nden akademik destek alacağız.” dedi

Daha sonra söz alan Engin de şunları söyledi: “Öncelikle 2018’i geride bırakıp, 2019’a girerken hayat boyu öğrenme çerçevesinde böyle bir proje hepimizi heyecanlandırdı. Burada bölgenin ihtiyaçlarından yola çıkarak 20 konu başlığı belirlendi. Şu an başlatılan bu proje hep büyüyerek devam edecektir. Herkese hayırlı olsun.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close