Keşan TSO, "Yönetsel Ortamda İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim" Semineri Gerçekleştirdi.

05 Şubat 2019
130
Keşan Tso, "yönetsel Ortamda İnsan İlişkileri Ve Etkili İletişim" Semineri Gerçekleştirdi.

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Keşan Ticaret Borsası) ile İpsala TB (İpsala Ticaret Borsası) işbirliğinde düzenlenen ve 4 Ocak 2019 tarihinde yapılması planlanırken, hava muhalefeti nedeniyle 4 Şubat 2019 tarihine ertelenen "Yönetsel Ortamda İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim" konulu eğitim, dün geniş katılım ile gerçekleştirildi.

Saat 15.00’te, Keşan TSO Konferans Salonu'nda başlayan eğitime; Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necati Görür, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin ile oda ve borsa üyeleri katıldı.

Şapçı: "İletişim alanında bitmeyen bir yarışın var olduğunu da görmemiz gerekiyor"

Konuşmacılığını, Eğitmen Dr. Cengiz Tavukçuoğlu'nun yaptığı eğitimin açış konuşmasını, İsmail Şapçı yaptı. Genel anlamda iletişimin, toplumlar arasındaki en önemli köprü olduğunu belirten Şapçı, "Eğer bu köprü sağlam olursa, gerek mesleki hayatımızda gerekse normal yaşamımızdaki ilişkilerimiz o kadar sağlam olur. İletişim becerilerinin sonradan geliştirebileceğini de göz önünde bulundurursak, iletişim alanında bitmeyen bir yarışın var olduğunu da görmemiz gerekiyor. Bu kapsamda; böyle önemli eğitim, seminer, panel ve çalışmalar bizim öncelikli görev alanımız içinde yer alıyor. Bu alanda başarılı olabilmenin tek yolu da, kendimizi sürekli geliştirmek ve alanla ilgili donanımlarımızı sürekli güncel tutmaktır. Bu bilinçle; bugün burada, birçok başarılı çalışmaya ve organizasyona imza atmış, çok önemli bir isim ile birlikteyiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Cengiz Tavukçuoğlu'na teşekkür ederiz." dedi.

Tavukçuoğlu: "Amaç; başarılı insan ilişkileri ve etkili iletişim konusunda farkındalık yaratmak"

Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, yaşam kalitesinin, bireysel bağlamda doyumlu yaşam sürmenin ve örgütsel performansın ön koşullarından olan başarılı insan ilişkileri ve etkili iletişim konusunda farkındalık yaratmanın amaçlandığı eğitimde, akademik, teorik ve pratik bilgileri, eğlenceli bir üslupla paylaştı. Tavukçuoğlu, Kavramsal olarak iletişim, iletişimin insan ilişkilerindeki yeri, iletişimin iş yaşamındaki yeri, iletişim süreci, iletişim ve algı, kurumsal iletişim yönetimi ve algı yönetimi, iletişim türleri ve özellikleri, sözlü iletişim, sözsüz iletişim ve beden dili, beden dili uygulamaları, yazılı iletişim, görsel iletişim, temel iletişim becerileri, etkili dinleme, kendini tanıma, uygun ifadeler kullanma, ilk izlenim etkisi, kişisel imaj yönetimi, kıyafet ve iletişim, etkili iletişimin önündeki engeller, açık iletişim-savunucu iletişim, iletişim çatışmaları ve empati, organizasyonlarda iletişim, iletişim ve takım çalışması, iletişim ve kültürel bağlam başlıklı konular hakkında katılımcılara eğitim verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close