Keşan TSO’ya TOBB’da Önemli Görev

26 Temmuz 2018
882
Keşan Tso’Ya Tobb’Da Önemli Görev

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, TOBB bünyesindeki en önemli platformlardan biri olarak kabul edilen Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Üyeliğine seçildi.

Gerek illerin gerekse bütün ticaret ve sanayi odalarının sorun ve taleplerinin TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstlenen konsey ile ilgili açıklamalarda bulunan Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı şunları kaydetti;

“TOBB, Ülkemizin en büyük ve saygın sivil toplum kuruluşlarından birisi. Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi de, TOBB bünyesindeki en önemli platformlardan. Türkiye'nin ticari hayatında büyük öneme sahip ticaret ve sanayi odalarımız bu konseyde temsil ediliyor. TOBB bünyesinde önemli bir temsiliyeti daha odamıza ve bölgemize kazandırmış olduk. Bizlere verilmiş olan bu sorumluluğu, Ülkemiz, bölgemiz ve odamız yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye gayret göstereceğiz. Ticaret Odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Akredite odalar statüsünde yer alan Keşan TSO’ya böylesine önemli bir sorumluluğun verilmesini, üyelerimizin ve bizlerin gurur duyacağı bir başarı olarak görüyoruz.”

İsmail Şapçı açıklamasının sonunda, başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, bu süreçte yanlarında yer alan ve destek veren herkese teşekkür etti.

5174 Sayılı Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 64. Maddesine göre Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi; bağlı ticaret odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak, iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek başta olmak üzere birçok önemli görevleri yürütüyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close