Keşan’daki Basın Mensupları İle Yunan Basını Bir Araya Geldi

13 Kasım 2018
107
Keşan’Daki Basın Mensupları İle Yunan Basını Bir Araya Geldi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) yönetimi, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenledikleri toplantıda, bir süre önce Yunanistan’ın Trakya Bölgesi’ndeki Evros’a yaptıkları ziyarette bir araya geldikleri bir Yunan basınını, Keşan’daki basın mensupları ile buluşturdu.

Saat 13.00 sıralarında başlayan toplantıda; Yunanistan’ın Trakya Bölgesi’ndeki Evros’ta faaliyet gösteren basın kuruluşunun sahipleri Athanasios Tsiakpinir, Kalloniati Sofia ile Eleni Bardi, Betsidis Evaggelos ve Keşan’daki basın kuruluşlarının temsilcileri, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Murat Arıkan ve Kadir Mutaf ile Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı tarafından karşılandı.

Arıkan: “Nasıl gelişim gösterebileceğimizi konuştuk”

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Arıkan, sözlerinin başında, Yunanistan’a yaptıkları ziyaret ile ilgili bilgi vererek, “Seçimin ardından, Yunanistan’a yaptığımız ilk ziyaret oldu. Dedeağaç Belediyesi, Dedeağaç Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde, bölgemiz için yakın gelişmeleri konuştuk. Ziyaretimizde, bölgeler arasındaki alışverişi ve reklam ile haber konularını da ele aldık. Bu doğrultuda, bugün sizler ile buluşturduğumuz Yunanistan’ın basın temsilcileri ile de bir araya geldik ve bölgemiz için neler yapabileceğimizi, nasıl gelişim gösterebileceğimizi konuştuk. Bu anlamda da Keşan’daki basın kuruluşu temsilcileri ile bu toplantıyı gerçekleştirme kararı aldık.” dedi.

Mutaf: “İlişkilerimizi daha da geliştirmek için çaba harcıyoruz”

Daha sonra söz alan Murat, Keşan TSO olarak gerçekleştirdikleri ziyaretlerin plan dahilinde yapıldığını bildirerek, “İlişkilerimizi daha da geliştirmek için çaba harcıyoruz. Bu anlamda da birlikte neler yapabilirizi konuşuyoruz. Dolayısıyla, Evros Ticaret ve Sanayi Odası ve aynı zamanda Keşan TSO üyesi olan yatırımcımızı da orada ziyaret ettik. Kendisi, Yunanistan’da da yatırım yapmış. Her 2 ülkede de yatırım yapmak isteyenler var. Biz de yatırım yapmak isteyenlere, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda her 2 ülkenin basın kuruluşlarının birlikte çalışmasında fayda var.” diye konuştu. Toplantı, Yunanistan’da faaliyet gösteren basın kuruluşu temsilcileri ve Keşan’daki basın kuruluşu temsilcilerinin tanışmasının ardından sona erdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close