Oda Borsa Genel Sekreterleri İtalya'da Bir Araya Geldi

13 Aralık 2018
127
Oda Borsa Genel Sekreterleri İtalya'da Bir Araya Geldi

TOBB’nin İtalya’da gerçekleştirdiği “Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı’na” Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak katıldı.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) tarafından İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen, “Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı’na” Keşan TSO’yu (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) temsilen Genel Sekreter Erdem Başak katıldı.

Düzenlenen etkinliğe katılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki oda ve borsaların genel sekreterlere hitap eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendilerinden camiaya her zaman destek vermelerini ve iş dünyasını daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak üzere motive etmelerini istedi.

Camia olarak başarının arkasında birlik ve beraberliğin yattığına inandıklarını belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Biz bir araya geldik, bir arada durduk ve birlikte çalıştık. Eller çoğalınca işler hafifledi, başarı geldi. Burada bizim için sihirli kelime ‘birlik’. Bizler, üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz” dedi.

Oda ve borsaların bugün şehirlerin en önemli kurumları, ekonominin ana aktörü konumuna geldiğinden söz eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, artık ekonomiyle ilgili her konuda, oda-borsalarımızın görüşü, önerisi alındığını ve dinlendiğini anlattı. Oda ve borsalarımız, uluslararası projelere imza atar hale geldiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Yurtdışından kaynak temin ediyor, Avrupa Odalarıyla birlikte çalışmalar yapıyorsunuz. 269 Oda ve Borsamız, uluslararası kriterlere göre akredite oldu. Yani Avrupa’nın en iyi odalarıyla, aynı hizmeti, aynı kalitede verir hale geldiğini kanıtladılar. Elbette hedef, 365 Oda-Borsamızın da akredite olması. Zira bu, hem oda/borsanızın, hem de sizlerin büyük itibar kazanması demek. Bunu da başaracağınıza inanıyorum” dedi.

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ise genel sekreterlere hitabında, iş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemede TOBB ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. Yankın, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine bilgi verdi.

İtalya programı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak’ta, yaklaşık 330 oda ve borsa genel sekreterinin katıldığı İtalya programında, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ile birlikte diğer oda ve borsa yetkilileri ile görüşmeler sağladıklarını belirterek, son 1,5 yılda düzenledikleri üçüncü bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Değerlendirmesinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bölge oda ve borsa genel sekreterleri olarak bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını da söyleyen Erdem Başak, 3 günlük İtalya programında, TOBB camiasına yeni katılan genel sekreterlerle de tanışma fırsatı yakaladıklarına değinerek, bu sürede diğer oda borsa genel sekreterleri ile iletişim düzeylerini ciddi düzeyde arttırdıklarını ve bilgi paylaşımında bulunduklarını belirtti.

Başak son olarak, yurt dışı programlarının birçok açıdan gelişim ortamı oluşturduğunu dile getirerek, 2019’un ilk çeyreğinde de oda ve borsa genel sekreterlerinin Ankara’da bir araya geleceğini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close